درباره ما

حتماً می‌دانید که جامعه‌ی ما با فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی چندان رابطه‌ی دوستانه‌ای ندارد. اما دلیل اصلی کم‌ لطفی به این یار مهربان چیست؟ مسلماً جواب این سؤال، بی‌علاقگی ما ایرانی‌ها نسبت به داستان‌ها، یادگیری آموزه‌های جدید و پرورش قوه‌ی تخیل نیست، چرا که فرهنگ و تاریخ ادبی پربار و منحصر به‌ فردمان، نشان از جایگاه بلند و ارزشمند ادبیات، به‌ ویژه ادبیات داستانی، در زندگی مردمان این دیار کهن دارد.
به نظر می‌رسد که ما نمی‌دانیم که چطور باید از میان خیل عظیم کتاب‌های موجود، کتابی باب میل و طبق سلیقه‌ی خودمان پیدا کنیم و سرعت روزافزون زندگی و مشغله‌های فراوان، فرصت آزمون و خطا برای پیدا کردن کتاب مورد علاقه‌مان را از ما گرفته است.
با ما، آزمون و خطایی در کار نخواهد بود. بهترین و تحسین‌ شده‌ترین کتاب‌های سراسر این کره‌ی خاکی در انواع سبک‌های گوناگون گرد هم آمده‌اند تا برای کسانی که تمایل به آشنایی با آثار ارزشمند ادبی دارند، هیچ دغدغه‌ای وجود نداشته باشد. با انتخاب و معرفی از میان آثار متنوع و دست‌چین شده‌، می‌توانید مطمئن باشید که کتابی که مطالعه می‌کنید، ارزش زمانی که برای آن صرف می‌کنید را دارد.
ما رسالت خود را ارائه‌ی اطلسی جامع از برترین کتاب‌ها و معتبرترین جوایز ادبی سراسر دنیا می‌دانیم و بر آنیم تا با خلق آرمان‌ شهری ادبی، بهترین‌ها را به علاقه‌مندان معرفی نمایم.
به گفته بورخس: "بهشت، جايى شبيه به يک كتابخانه‌ى بزرگ است." پس با ما همراه شوید.